SPORY O KAPITALIZM

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:90. Error 9: Invalid character

Niemcy muszą ratować Europę by uratować siebie - opinia z National Interest

Email Drukuj PDF

Publicysta The National Interest nie pozwala, póki co nie doświadczonej tak mocno skutkami kryzysu jak Grecja i inne kraje peryferiów, północnej Europie spać spokojnie. Jacob Heilbrunn twierdzi, że zależność rynków północnych i południowych jest silna i wzajemna.

Najsilniejsza gospodarka Europy ? Niemcy ? będąca głównym wierzycielem ogarniętej zamieszkami Grecji jest równie silnie zależna od eksportu na południe, jak Grecy od niemieckich pieniędzy. Ponad 60% niemieckiego eksportu jest kierowana do krajów Unii Europejskiej.

Zdaniem byłego ministra spraw zagranicznych RFN Helmuta Schaefera, z którym rozmawiał Heilbrunn, Niemcy nie doceniają znaczenia zdrowia gospodarczego na południu Europy dla gospodarki niemieckiej. Publicysta The National Interest uważa, że jeśli kraje peryferiów się załamią, załamie się z nimi także niemiecki handel zagraniczny. Według niego Niemcy są przez ten fakt skazane na udzielanie niemożliwych do spłacenia pożyczek krajom zagrożonym zapaścią. Heilbrunn twierdzi, że są jedyną siłą zdolną uratować Europę i muszą wejść w tę rolę, czy tego chcą, czy nie.

Link: http://nationalinterest.org/blog/jacob-heilbrunn/europes-embattled-youth-5534

 

Menu


Wyszukiwarka

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości